KARAS GALLERY - KARAS GALLERY


EXIBITIONS > 2016

Viktor Pokidanets
"The Box"
арт-объект7 april 2016 - 28 april 2016
Presentation - 7 april 2016, thursday, 19.00

В основі нового проекту Віктора Покиданця – використання образу сірникової коробки як носія візуальних та текстових стереотипів, який має більший тираж ніж будь-який інший друкований носій (журнал, книга, афіша, тощо). Сірникова коробка є об’єктом, що повсякденно переслідує людину: на кухні, у господарстві, в кишені. Образ і символ життєво необхідної деталі існування – комфорту, тепла і приготування їжі, зрештою, світла і вогню.

 

Автор посилює образ сірникової коробки – монументалізує її, збільшуючи до статусу мистецького твору, який виставляється відомим художником у професійній галереї.  Жанр об’єкта-скульптури зберігає властиві цьому образу невигадливий дешевий друк на грубому картоні, лаконічну та утилітарну форму.

 

Розмір та технічні недоліки зображення відіграють важливу роль в рішенні малюнку – він зчитується плакатно – швидко і доступно, не створюючи перешкод між образом і глядачем. А головне – візуальна форма, що знайома кожному з дитинства і апелює до нового прочитання ілюстрацій, які відходять від ролі розтиражованого декоративного елементу і стають носієм смислового навантаження та впізнаваних образів. Тематика зображень є досить різноманітною, більшість з них народжені під впливом моменту та висвітлюють актуальні проблеми політики, культури, довкілля і науки, використовуючи абсурдність зіткнення неспівставних елементів в аналізі аспектів сучасного життя та гучних тем інтернет-простору.