ВЫСТАВКИ > 2000

Василий Бажай
«E=mc2»
живопись21 сентября 2000 - 17 октября 2000
Презентация - 21 сентября 2000, четверг, 19.00

E=mc². На основі відкриття взаємозв’язку маси і енергії Ейнштейн виводить свою теорію відносності. Кожне тіло має свою власну енергію, яка коливається в залежності від різних сил, застосованих до цього тіла.

Не є вийнятком в даному випадку і живопис. Енергія живописної структури дорівнює її масі (кількості опрацьованої художником творчої сутності) по відношенню до швидкості (яка представляє нам характер її впливу на навколишню дійсність).

 

E=mc². Based on the discovery of mass and energy interaction, Einstein created his Theory of Relativity. Each body has his own energy, which is oscillating depending on different forces applied to the body. Painting is not an exception in this case. Painting structure’s energy makes it’s mass (the quantity of  art  essence cultivated by the artist) in ratio of speed (which represents the character of her influence on the surrounding reality).

 

 

Живопис Бажая має здатність проявляти власну енергію на фоні експозиційного дійства підкоряючись універсальному закону природи.

Цим відкриттям розпочалася нова ера, що в свою чергу знайшло відображення в мистецтві. Фізичні явища природи, їх нове розуміння спонукали митця до нового розуміння творчості. Саме тому так докорінно змінюється теоретичний підхід до розуміння мистецьких явищ. Відчувши свою відносність, живопис полишив спроби матеріально реалізуватися в сюжетності і поринув в сферу ірреального. Наука дала зрозуміти, що розпоряджаючись своєю енергією, явище (об’єкт, тіло, субстанція) має куди більшу волю до дії, аніж це було до того часу. Прощавайте релігійні, жанрові, міфологічні, історичні й усілякі інші композиції. Нехай живе вільний ЖИВОПИС.

 

Використовуючи закон взаємозв’язку маси і енергії можна розраховувати вихід енергії в різних мистецьких явищах, подібно як це робиться в енергетичних ядерних установках. Творчість, сама СТРУКТУРА живописного твору володіє тим же потенціалом, що й розщеплене ядро. Єдиною між ними різницею є хіба що сфера впливу. Фізичність ядерної енергії, яка миттєво змітає з лиця землі все живе заміщається духовністю творчого процесу, який спонукає миттєво все це живе відтворити.

 

Важко уявити собі ПЕРШИЙ день творення. Теологи не одне тисячоліття ведуть активні суперечки, пробуючи описати його, і ніхто, окрім хіба-що гностиків і дивакуватих алхіміків, не може збагнути, що мініатюрний процес цього самого дня повторюється і повторюватиметься до того часу аж поки існує поняття творчості і творця. Чому іконоборці так вперто забороняли творення образу??? Та тому що знали: принцип у Бога-творця і художника один. І базується він на певній ФОРМУЛІ.

 

Роман Ганкевич

далее >>
далее >>