ВЫСТАВКИ > 2011

Групповая выставка
"Залежні"
арт-объект, живопись, инсталляция, фотография28 сентября 2011 - 25 октября 2011
Презентация - 28 сентября 2011, среда, 19.00

 

Виставка-алаверди - це виставка, яка є продовженням розмови і дискурсу Мистецтво-Країна-Історія-Автор, який хвилею прокотився по мистецьких інституціях під час святкування ювілейної дати незалежності України. Серед наймасштабніших акцій була виставка «Незалежні» у Мистецькому Арсеналі, в також виставки в Українському Домі та Інституті проблем сучасного мистецтва.

 

Ця виставка не-протиставлення, вона не ставить за мету зробити щось протилежне, а декларує продовження осмислення теми. Таким чином, ми констатуємо, що ювілейні виставки торкнулися матеріально-політичних аспектів незалежності держави, але, насправді, лише її умовного змісту, обумовленого урочистими датами. Ми пропонуємо наступну репліку у діалозі – залежність самого суб’єкту держави і візуалізатора нашого колективного підсвідомого – художника-творця.

 

В суспільстві поширена думка про те, що світ мистецтва – це простір, який позбавлений будь-яких кордонів. В той час, як власне митці відчувають свою тотальну залежність від матеріальних, фізичних та ментальних обмежень середовища в якому їм доводиться «пробиватись». Більшості жителям України притаманна постколоніальна психологія. Позбавлення від політичної залежності, яка зазвичай має репресивно-пригнічувальний характер, сприяє відродженню та становленню індивідуальних рис «звільненої» культури.

 

Проте, зовнішнє середовище, втручаючись у внутрішній світ художника, може трансформуватись у потужній стимул до реакції. Творчість митців, які беруть участь у виставці, розвивалась у період перших 20 років незалежності України. І нарешті кожен з художників отримав можливість дати власне трактування суспільній та індивідуальній «несвободі».

 

Цей проект пропонує подивитись на залежність з нового ракурсу й окрім негативних конотацій спробувати окреслити її як формуючий фактор (моральні цінності, культура, традиції, школи, професійні уявлення, власні принципи). Залежність постає як природній комфортний стан людини.

 

Сучасній людині окрім «хліба та видовищ» потрібне ще й інтелектуальне та духовне «живлення». Тому простори мистецтва можна розглядати й як своєрідну «гуманітарну допомогу» спраглим творчого.

 

Витвори мистецтва є певною голограмою з допомогою якої можна відтворити загальну картину доби та середовища в якому вони були створені. В цьому контексті взаємозалежність перетворюється у певну форму зв’язку та синтезу.

 

Зрештою, художників, які беруть участь у виставці об’єднує одна тотальна залежність - мистецтво, нав’язлива потреба, яка стимулює їх до діяльності й є головною умовою повсякденної роботи.

 

 

Алаверди *
1. під час застілля: звернення до того, хто повинен продовжувати тост;
2. серед кавказьких народностей: «прошу слова» (хоча за звичаями не прийнято перебивати тост);
3. перен. відповідь дія, зазвичай - на знак подяки.

далее >>
далее >>
далее >>